Sürdürülebilirlik

 

 

“Gelecek nesillere bırakacağımız bu dünyayı daha yeşil, daha mavi teslim etmeyi borç bildik. “ sözümüzle çıktığımız bu yolda amaç sürdürülebilirliği desteklemek ve her prosesimizde bunu titizlikle uygulamak oldu. Ambalaj seçiminde cam ürünlerden yana olduk. Etiketlerimizde tamamen kağıt içeren stickerlar, paketlemede ise sürdürülebilir çözümler geliştirdik. Kargo poşeti ve patpatı süreçlerimize dahil etmedik.

 

Kaynaklarımız sınırlı ve bizler bunun yönetimini evlerimizde, işyerlerimizde bilinçli bir birey olarak yapmalıyız. Bu dünya hepimizin ve bu konuda atılacak tek bir adım bile birçok şeyi değiştirir. Birey olarak işletme olarak hepimizin üzerine fazlasıyla görev düşüyor. Çöpten oluşan adalar, sayısı fazlasıyla artan orman yangınları, balıkların ölümleri, iklim krizleri… bunlar artık bizi harekete geçirmeli! Geç kalıyoruz! Daha iyi, daha yeşil, daha pozitif seçimler yapmaksa bizim elimizde!

 

Hadi en basitinden neler yapabiliriz biraz bunu konuşalım. Mesela tek kullanımlık olan bütün ürünleri hayatımızdan çıkartmak ne kadar kolay ve kârlı oysaki. Kahve keyfi için kendine güzel bir termos al plastik kâğıt karışımı kullan - at bardaklardan daha keyifli olacak inan. Üstelik bunu destekleyen işletmeler var ve kendi termosunla gittiğinde indirim sağlıyorlar. Suyunu mataranda taşı. Bu emin ol dışardan sürekli pet şişe içerisinde su almaktan daha tasarruflu ve temiz olacak. Gereksiz alışverişlerden, Black Friday günü gibi çılgınlıklarından  kaçın. İhtiyacın olmayan bir şey için alışveriş yapmak yeşil bir hareket olmayacak. Keyfin mi yok? Alışveriş yerine etkinliklere git! Herhangi bir aktivite seni daha çok mutlu edecek bize inan. Kafanın dağılması için bedeninin alışverişe değil kaliteli zaman geçirmeye ihtiyacı var.

 

Kendine anlar yarat. Sadece o anda kal. Unutma sağlıklı bir vücut, sağlıklı bir cilt için en temel şey ruhunun dingin ve sağlıklı olması. Yeşil davranışlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için internet sayfamızı ve Instagram sayfamızı takip edebilirsin.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR