Cayma Hakkı


SATICI tarafından üretilen sözleşme konusu ürünler, doğal içeriğe sahip kozmetik vb. ürünler olması nedeniyle, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereği iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmelere tabiidir. Dolayısı ile işbu sözleşme konusu ürünlerin "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" den olması nedeniyle iadesi mümkün değildir. 

Teslim edilen ürünün SATICI'nın kusurundan kaynaklı olarak kusurlu teslim edilmesi nedeniyle cayma hakkı ALICI tarafından kullanılabilir. ALICI kusurlu ürün hakkında SATICI'ya derhal bildirimde bulunmalı ve 5 iş günü içinde söz konusu ürünün SATICI'ya iadesi yapılmalıdır. SATICI'nın kusurundan kaynaklı olarak kusurlu ürünün iade ücreti SATICI tarafından karşılanır. 

Satışa konu olan ürünün, taahhüt edilen şekilde tüketiciye teslim edilmediği hallerde cayma hakkı ürünün teslimat tarihinden itibaren 5 iş günüdür. Belirlenen süre içinde iadesi talep edilmeyen ürünler hakkında tüketicinin cayma hakkından feragat ettiği kabul edilir.

 

Ürünün Durumuna Dair


Cayma hakkının kullanılabilmesi için kendisine gönderilen ürünlerin varsa hava sızdırmaz folyosunun ve/veya kapak kilidinin ve/veya şirinkin vb. koruyucu ambalajının kesinlikle üzerinde bulunuyor ve ürünün hiçbir şekilde kullanılmamış ve/veya tahrip edilmemiş olması, ürünlerin içeriğinden herhangi bir kısmının yahut parçasının ya da tanıtıcı doküman veya bilgi/garanti/sertifika gibi basılı evrakların tam olarak iade edilmiş olması ve varsa bunlar haricinde ürünün sunumuna dair ambalaj ve benzeri malzemelerin tam ve eksiksiz olarak kullanım amacına uygun olarak ve tekrardan paketlemeye mani olmayacak şekilde bütünlüğünü ve formunu korur halde iade edilmesi zorunludur. Bu hususları sağlanmaması halinde cayma hakkında feragat edildiği kabul ve taahhüt edilir.

 

Ücretin İadesine Dair


Cayma hakkının firmamıza yöneltilmesinden itibaren 10 gün içerisinde firmamıza caymaya konu edinilen ürün teslim edilmiş olmalı aksi halde cayma hakkının kullanımından feragat edildiği müşterice kabul olunur. Ürünün firmamıza ulaşmasından itibaren en çok 14 iş günü içerinde müşteriye ücreti iade olunur.


Bankadan kaynaklı ücret iadesi gecikmelerinden firmamız sorumlu değildir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR